مرکز نوار عصب و عضله

مرکز عصب و عضله آرامیس یکی از پیشرفته ترین مراکز تست عصب و همچنین عضله در کشور و شهر تهران میباشد که فعالیت خود را با پرسنلی مجرب و در جهت خدمات رسانی به بیماران سالها پیش آغاز نمود و در حال حاضر نیز یکی از معتبر ترین و بروز ترین مراکز عصب و عضله محسوب میگردد.

تست  عصب و همچنین تست عضله نقش بسیار مهمی در تشخیص بیماری ها و صدمات وارد آمده به اعصاب و عضلات بدن دارد. بیماران زیادی وجود دارند که از درد های عضلانی در بسیاری از نقاط بدن من جمله پاهای خود رنج میبرند و آزمایشات زیادی را نیز بمنظور تشخیص بیماری انجام داده اند اما این تست ها در تشخیص درد و بیماری چندان کارساز نبوده اند که در این صورت با تست عصب و عضله یا نوار عصب و عضله میتوان به صدمات وارد شده و نوع بیماری و به طبع درمان آن دست یافت. در مرکز نوار عصب و عضله(EMG_NCV )و با تست هایی که توسط پزشک متخصص انجام میشود به نوع بیماری پی برده خواهد شد و پزشک با نوار عصب دریافت شده میتواند روش های درمانی با دارو و یا حتی جراحی را برای بیمار تجویز نماید.

مدرن ترین مرکز نوار عصب و عضله

تجهیزاتی که در مرکز عصب و عضله مورد استفاده قرار می گیرد  از اهمیت بسیار زیادی برخوردار هستند و هر چه مرکز از تجهیزات پیشرفته تری برخوردار باشد در نتیجه تست انجام شده دقیق تر خواهد بود که این موضوع روند تشخیص را نیز برای پزشک تا حد زیادی دقیق تر و همچنین راحت تر خواهد کرد. مرکز عصب و عضله آرامیس با توجه به اینکه یکی از مدرن ترین مراکز محسوب می گردد قیمت نوار عصب را بسیار مناسب در نظر گرفته است و می توانید این مرکز را به عنوان یک مرکز تست عصب در تهران و حومه مجهز  انتخاب نمایید.

مرکز نوار عصب و عضله آرامیس از معتبرترین مراکز تست عصب و همچنین عضله میباشد که از پیشرفته ترین تجهیزات و همچنین پرسنلی مجرب برای ارائه خدمات بهره برده و با انتخاب این مرکز علاوه بر اینکه از خدماتی ایده آل بهره مند میشوید میتوانید هزینه های خود را نیز با توجه به تعرفه های مناسب این مرکز تا حد زیادی کاهش دهید.

یکی از مشکلاتی که در طول زندگی ممکن است برای هر فردی بوجود آید مشکلات نهفته در اعصاب و عضله میباشد.  مشکلات نهفته در اعصاب و عضلات به راحتی و با چشم غیر مسلح قابل شناسایی نیستند و باید با تجهیزات مخصوص به این مشکلات موجود پی برد. بدن انسان به عنوان یک مولد الکتریسیته عمل میکند و هدف از تولید این الکتریسیته انتقال و جابجایی پیام ها میان مغز و همچنین اعصاب میباشد. زمانی که انتقال این امواج با اختلال مواجه میشود بدن با مشکلات زیادی مواجه میشود که از این رو فعالیت روزمره نیز با مشکلات زیادی  مواجه خواهد شد. نوار عصب و عضله در واقع این امکان را ایجاد میکند تا پزشک با تجویز آن بتواند به هر گونه مشکلی که میان اعصاب و عضلات وجود دارد پی ببرد و از روش های درمانی محسوب نمیگردد و تنها برای پی بردن و شناسایی مشکلات موجود در اعصاب و عضلات است.

نوار عصب و عضله در چه مواردی تجویز میشود؟

پزشک بنا به تشخیص خود در موارد بسیاری نوار عصب و عضله را برای بیمار تجویز میکند. از جمله مواردی که پزشک ممکن است نوار عصب و عضله را برای بیمار تحویز کند میتوان به وجود درد در بخش های مختلفی از بدن، احساس هر گونه ضعف و خستگی کلی یا جزئی در بدن، احساس هر گونه بی حسی در هر یک از اندام بدن، احساس مور مور و گز گز در دست و پا و یا دیگر نقاط بدن، کمر درد و یا فشار حاصل از دیسک و آرتروز و همچنین گردن درد با فشار حاصل از دیسک و آرتروز اشاره نمود. البته باید به این موضوع نیز اشاره داشته باشیم که نوار عصب و عضله ممکن است برای بیماری های نامربوط نیز بنا به تشخیص پزشک تجویز شود.

پیش از آنکه نوار عصب و عضله را انجام دهید باید اطلاعات زیر را در اختیار پزشک قرار دهید

وجود هر گونه بیماری عفونی از نوع خاص مانند هپاتیت و ایدز، استفاده از داروهای آسپرین و وارفارین که اختلال انعقادی را ایجاد میکنند، وجود هر گونه خونریزی های غیر عادی، استفاده از داروی خاص و همچنین وجود مشکلات قلبی  و استفاده از باتری برای قلب را باید با دکتر معالج در میان بگذارید تا بر اساس بیماری شما تصمیم بگیرد که آیا شما قادر به انجام نوار عصب و عضله هستید یا خیر. یکی از نکاتی که باید به یاد داشته باشید این است که انجام نوار عصب و عضله برای خانم های بازدار و یا کودکان هیچگونه ممنوعیتی ندارد و میتوانند این تست را براحتی انجام دهند.

قبل از انجام نوار عصب و عضله چه  نکاتی باید از سوی بیمار رعایت شوند؟

بیمار باید نکات و مواردی را قبل از انجام تست انجام دهد که از جمله این موارد باید به گرم کردن دست و پا، خارج نمودن انگشتر و زیورآلات و هر گونه اشیا فلزی از بدن و همچنین دست و پا، خاموش کردن کلیه وسایل و لوازم الکترونیکی که البته امروزه تمامی افراد نیز همراه خود دارند مانند موبایل، تبلت و از این دست دستگاه ها، آگاه سازی پزشک در صورت استفاده از پیش میکر، آگاه سازی پزشک در صورت استفاده از داروی وارفارین و یا هپارین، آگاه ساختن پزشک در صورت ابتلا به یبماری های عفونی و همچنین آگاه سازی پزشک در صورت ابتلا به بیماری هایی نظیر نارسایی کلیه، نارسایی کبد و بیماری های قلبی.

نکته: ممکن است پس از اتمام نوار عصب و عضله سوزش و دردی را در محل سوزن ها در خود احساس کنید که این موضوع کاملا طبیعی است و جای نگرانی وجود ندارد. این مشکل پس از مدتی کوتاه از بین خواهد رفت.

ثبت نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :